Elektropolerowanie metali

Kołki sprężyste, Nieruchomości, Separator z osadnikiem
Elektropolerowanie metali
26

Views

9.00 avg. rating (83% score) - 1 vote

Elektropolerowanie metali (2)Elektropolerowanie metali to nowatorska i zaawansowana technologia służąca do wygładzenia i nabłyszczenia powierzchni metalu. Na czym polega ten obco brzmiący proces? Technika nie jest skomplikowana, a jest jedynie sposobem na uzyskanie idealnego połysku tanim kosztem.
Proces jest elektrochemiczną obróbka metalu. Polega na wprowadzeniu materiału do kąpieli galwanicznej w odpowiednich warunkach prądowo-termicznych. Metal zostaje przyłączony do dodatniej elektrody, czyli anody. Nierówności, jakie występują na powierzchni materiału zostają pokryte warstwą produktów o większej rezystywności niż elektrolit. W wyniku tego procesu gęstość prądu na wierzchołkach, które wysunięte są ponad powierzchnię metalu w skali mikroskopowej, będzie większa niż w zagłębieniach. W efekcie dalszej reakcji uwypuklenia ulegają rozpuszczeniu, a cała powierzchnia idealnemu wygładzeniu. Ważne jest również to, że odporność chemiczna uzyskanego materiału wzrasta nawet dwudziestokrotnie. Możemy być zatem pewni, że elektropolerowanie metali to technika, z która z pewnością można wiązać przyszłość i dalsze osiągnięcia techniczne.

Pozostałe artykuły o nieruchomościach oraz budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(41 votes)
Tags: Vademecum elektryka SEP, onlynails cennik, Fotodepilacja Żary, kubota l3200 cena, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, trioxygen 5, złomowanie auta tarnobrzeg, osb stopfire, bcaa katowice sklep, internorm okno kf410, szkiełkowanie kraków
Written by admin