Meble włoskie

Dom i Ogród, Kołki sprężyste, Suwnice Pomostowe
Meble włoskie
35

Views

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Historia włoskich mebli

Przez wieki meble włoskie utrzymały się w czołówce najbardziej pożądanych mebli.Stały się jednym z najbardziej popularnych wzorów mebli na całym świecie. Mają klasyczny styl, który jest dość ozdobny, ale nieformalny i uroczy. Projekty mebli włoskich narodziły się z pasjonującego zainteresowania rzeźbą, sztukami pięknymi i zabytkową architekturą starożytnego Rzymu, która rozpoczęła się w XV w.
W okresie renesansu meble włoskie przeszły niesamowitą transformację. Wzrost zainteresowania starożytnością okresu klasycznego spowodował, że sztuki włoskie miały wpływ na sztukę rzymską i grecką. Projektanci mebli zostali zainspirowani stołami, krzesłami i tronami imperium rzymskiego. Meble stały się znacznie większe i bardziej majestatyczne. Motywami dekoracyjnymi tego okresu były zwoje, wazony, muszle i zwierzęta.
W XVI wieku wzory włoskich mebli przeszły kolejną drastyczną zmianę. Projekty stały się groteskowe, emulując fantazją. Choć meble były z pewnością bardziej eleganckie niż XV-wieczne elementy, projektanci zaczęli inspirować wzorami orientalnymi, arabskimi i gotyckimi. W tym czasie wielu projektantów wprowadziło również kombinacje wyrazistych kolorów.
XIX wiek przyniósł odrodzenie kilku stylów mebli włoskich, takich jak renesans, gotyk i rokoko. Projektanci po raz kolejny zaczęli czerpać inspirację ze sztuki orientalnej i starożytnej. W tym czasie stało się bardzo popularne wykorzystywanie pokrycia z kości słoniowej. Tradycyjny orzech i heban również stały się szeroko stosowane we włoskich elementach meblowych.

Pozostałe artykuły o nieruchomościach oraz budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(25 votes)
Tags: rodogosz ogrody, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, balayage fryzjer kraków, glutamina katowice, przeszczep łąkotki warszawa, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, armatura łazienkowa Apavisa, turnabol, standy eliptyczne cena druku, bcaa katowice sklep
Written by admin